25 лютого – День української жінки – на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки.
Легендарна постать Лариси Петрівни Косач продовжує жити й донині в її творчості та ідеях, які вона сповідувала. День українки – це свято стає символом вшанування спадщини Лесі Українки та вагомого внеску у розвиток українського суспільства. Справедливо буде в цей день підкреслити роль і сучасних українських жінок.
День української жінки з’явився у зв’язку з бажанням надати більш національний та культурний характер відзначенню цього свята, а також підкреслити унікальність та досягнення українських жінок. Цей день має нагадувати про важливу роль жінок в українському суспільстві, адже вони роблять великий внесок у різних сферах.
У розумінні світу українська жінка сильна, але водночас жіноча та тендітна, яка вміло поєднує в собі такі, здавалося б, непоєднувальні риси. Та саме ця особливість створила той образ, що зараз стрімко розповсюджується світом: ніжна, смілива, сильна, непідкорена.
Феномен української жінки полягає в тому, що вона є витонченою, гарною, талановитою та розумною. Вона вміє поєднувати традиційні цінності з сучасністю та бути активною учасницею суспільного життя. Ці риси роблять українську жінку незамінною у культурному, економічному та політичному житті України.
Українські жінки є прикладом любові, краси та добра. Вони впливають на світову політику, з’являються на полотнах всесвітньо відомих художників, виступають на світових сценах, пишуть книжки та роблять наукові відкриття, досягають вершин у спорті або вражають світ своєю красою.
Неймовірна нині українська жінка: берегиня роду, справжня, добра, щира. Не ховається за чоловічу спину. Поруч у бою стала на захист миру.
Бажаємо швидше переможного миру!
Щоб жіночі руки не зброю, а дитя носили.
Щоб вам посилали посмішки і квіти.
Щоб жінки слухали музику ніжну і чисту.