Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Державне свято встановлене 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства» на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Відомий гуманітарій Іван Огієнко переконливо довів: у мові конденсується духовна енергія народу. Та чи тільки енергія? Мова несе в собі генетичну пам’ять народу, його історію, культуру, звичаї. Мова відбиває національний характер, менталітет.
У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року.
Більш ніж 20 років учасники освітнього процесу Марганецького фахового коледжу гаряче підтримують ініціативу і долучаються до написання диктанту, демонструючи єднання з тими, хто любить і шанує українську мову.
Пам’ятаємо, що любов до України дається нам від народження, а свідоме осягнення душі Батьківщини починається з вивчення її мови та літератури. Так відбувається діалог епох, століть, поколінь.