Сьогодні , 28 липня, у День Хрещення Київської Русі – України, вперше відзначатиметься державне свято – День української  державності.

Це свято відзначаємо у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна Україна.

Під час війни це свято набуває особливого значення, утверджуючи зв’язок сучасного покоління з минулими.
Розуміємо, що наша сила – в єдності.  Пам’ятаємо, що ніщо не зможе принести більшого морального задоволення, ніж твоя особиста причетність до наближення перемоги усіма  можливими для тебе засобами.

ВСП « Марганецький фаховий коледж НТУ «ДП»  вітає усіх причетних з Днем  украінської державності!