КІСІН ДАНІІЛ

творчу майстерню 2022-2023 н.р. відкриває студент гр. АТ-2020 1/9

Зоряне небо оточувало людей завжди. Тільки не завжди вони правильно розуміли, що це таке, довго не могли уявити форму і розміри Всесвіту, якщо такі взагалі існують. Ще давні греки називали місце, де знаходяться Сонце, Місяць і зорі космосом, і цілком серйозно вважали його живою істотою. Не одне тисячоліття минуло, поки люди не подолали ці наївні уявлення.
Сучасна астрономія дуже швидко розвивається, царина її досліджень безмежна, а це означає, що на нас чекають нові, можливо навіть, неймовірні відкриття.
Моє захоплення астрономією почалося з далекого дитинства, коли мама подарувала мені прекрасну книгу з картами зоряного неба. Ще не вміючи читати, я міг розглядати її годинами. Згодом прочитав і перечитав не тільки цю книгу, а й усі з цієї галузі, що були у дідовій бібліотеці. Пізніше став вивчати у школі фізику, у коледжі – астрономію.
Уважно вдивляючись в таємниче зоряне небо, я хотів наблизитися до нього. Так з’явилося моє захоплення телескопами.
Почав я з вивчення теорії і схем. Дізнався, що існує два основних види оптичних телескопів – лінзові (рефрактори) та дзеркальні ( рефлектори). У рефракторів об’єктив, що збирає світлові промені, виготовлений зі скляних лінз, а у рефлекторів об’єктивом служить увігнуте дзеркало. Моє захоплення – дзеркальні телескопи. Вони зрозуміліші для мене і простіші у виготовленні.
Виготовляючи свої телескопи, розумію, як катастрофічно не вистачає знань, тому спрямовую свої зусилля на вивчення фізики й астрономії. Свою майбутню професію і своє життя хочу пов’язати з вивченням космосу. Уже визначився з університетом, куди планую вступати після закінчення коледжу.
На мою думку, головне для людини – усвідомити мету свого життя. У кожного з нас вона різна. Головне – займатися улюбленою справою і робити її найкраще, стати професіоналом у своїй галузі, приносячи своїми вчинками радість оточуючим.