Щорічно 15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та річницю виводу військ з Афганістану

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від 10-ти вогняних років афганської війни /25.12.1979р. -15.02.1989р/. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 160 тисяч – були громадянами України (Українскої Радянскої Соціалістичної Республіки).Час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували віддані українські сини і доньки. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами. Висловлюємо шану і подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.