Відкрита групова консультація на тему: «Попередження насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Насилля, як отруйний плющ, обвиває наше суспільство залишаючи глибокі рани на тілі та душі. Воно проявляється в різних формах: від кричущих актів фізичної агресії до підступних маніпуляцій, що принижують людську гідність. Насильство не знає кордонів, воно проникає в сім’ї, школи, робочі колективи, залишаючи за собою шлейф страждань та розпачу.

З метою окреслення кола проблем, які на думку молоді є ключовими щодо проблеми насилля було проведено опитування в якому взяли участь 118 студентів. Кожен дав своє визначення та розуміння цього поняття та всі зійшлися на тому, що насильство має на меті навмисне нанесення шкоди тому, хто не може чинити опір. І це судження збігається з поняттям насильства, яке використовує Організація Об’єднаних Націй, підкреслючи навмисний характер і здійснення факту насильства, незалежно від його наслідків. Прояви насильства не обов’язково призводять до тілесних ушкоджень, інвалідності і смерті. Багато форм насильства проти жінок, дітей, літніх людей можуть призводити до психологічних і соціальних проблем, а наслідки проявляються через багато років.

Серед опитаних не знайшлось жодної особи, яка б не стикалась з проявами насильства. Якщо ООН стверджує, що насилля не може бути виправданим – ні в якості дисциплінарного заходу, ні як культурна традиція, то відповіді 63% респондентів щодо проявів насилля та агресії більш ніж поблажливі.

Майже половина опитаних (48%) вважають, що ЗМІ пропагують силові методи протидії насильству та агресії.

В ході консультації було обговорено і проаналізовано види насильства та шляхи подолання і протидії. Свою думку висловили студенти,  ілюструючи власними наочними зображеннями щодо проблематики.

Синя стрічка символізує синці на тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством.

Ви синю стрічку на руку прив’яжіть
Світ ідеальний без насильства уявіть,
Де з повагою ставляться, не ображають,
Добро лише роблять, про зло забувають.

Висловлюємо подяку студентам групи ТТ 2023 1/9, які стали активними учасниками акції:
БОНДАРЕНКУ Михайлу, КОВАЛЕНКО Олександрі, ОНУФРІЄНКО Софії, ПЕТЛЬОВАНІЙ Софії, СЕВАСТЬЯНОВІЙ Єві, ТИМОШУК Дарині.

Практичний психолог Тамара КОЧИНА