24 лютого 2025 року виповнюється третя річниця від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
Цей день завжди буде нагадувати про тих, чиї життя зруйнувала війна. Про тих, хто захищав рідну землю та віддав найцінніше. Про тих, чиє життя безжально забрали російські ракети та снаряди.
Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає. Наші захисники провели низку успішних операцій на полі бою, крок за кроком відвойовуючи українські міста та села, повертаючи людям омріяну свободу. Важкі бої точаться щодня, щохвилини, щосекунди. Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності, геноцид українського народу.
Героїчний опір українців – це боротьба за фізичне виживання українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, свої ідентичність і цінності, як частину європейських. Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність.
Низький уклін усім захисникам, які тримають лінію оборони та дають відсіч окупантам. Подяка медикам, які рятують життя та волонтерам, які гуртують та допомагають. Велика вдячність усім українцям, які продовжують тримати економічний фронт та працювати заради Перемоги та Миру.
Бібліотека закладу презентує книжкову виставку-перегляд « Російсько-українська війна в друкованих виданнях». Це унікальні книги, що відображають події, які тривають з 2014 року та віддзеркалюють дух нашого часу.
Книга «24.02» Андрія Мероника – це щоденник війни. Це розповідь про хоробрих юнаків і чоловіків, які не вагаючись взялися за зброю з перших днів війни. Про волонтерів та небайдужих людей, які не припиняли працювати і підтримувати наші міста в робочому режимі. Про людей, які доєдналися до створення книжки і залишили свою історію для історії.
Книга Олександра Качури та Ільдіко Епер’єші «Шмаття війни. Донбас» – унікальна. Її герої – снайпери, добровольці, капелани, солдати розповідають свої історії, які створюють одну велику, загальну історію – історію війни. Людські долі складаються у виразну картину боротьби нескореної України за власну свободу.
Книга Васіліси Трофимович «Любов на лінії вогню» – гарний приклад жіночої військової прози. Разом з героями книги автор пройшла шляхами війни на Донбасі і свої спогади про друзів залишила на сторінках виплеканої книги. В цих історіях щирість почуттів і справжній патріотизм.
Антивоєнний роман «Цуцик» Віталія Запеки – явище в літературі України. Яскраво, пронизливо через життя, крізь душу безрідної дворняжки автор зумів показати війну, якою вона є. Без пафосу, без зайвого героїзму. Від імені малого собача, але про людей.
В основі роману «Врятувати березень» Андрія Кокотюхи реальні історії українців, які пережили російську окупацію в березні 2022 року на Київщині. Ця історія про вибір, рішучість і змужніння, про дорослішання під впливом страшних обставин, про те, як змінюється людина, коли в її дім приходить ворог.