У підручнику «Географія» розкрито основні риси суспільно – географічної картини світу на рівні регіонів і країн. Основна частина підручника присвячена розкриттю особливостей економічної і соціальної географії окремих країн, на прикладі яких розглядаються закономірності та особливості сучасного соціально-економічного розвитку світу. Економічно – географічна характеристика окремих країн і регіонів спирається на географічні методи, зокрема на аналіз географічного положення природних умов, демографічних особливостей та економічного розвитку, що визначає стан і місце країни в системі міжнародного поділу праці. Подано відомості щодо лідерства країн світу.
У розділі «Україна в міжнародному просторі» подано характеристику економічної структури світу, визначено місце України на політичній карті, окреслено основні вектори сучасної вітчизняної геополітики, її міжнародні економічні зв’язки з регіонами та країнами світу, висвітлено участь нашої держави у процесах європейської інтеграції та реалізації стратегії сталого розвитку.
Численні приклади, питання для роздумів і різнорівневі завдання, схеми, карти, статистична інформація допоможуть краще зрозуміти проблеми сучасного світу.
Змістовне наповнення підручника «Всесвітня історія» спонукає зіставляти події, явища, процеси другої половини ХХ – першої чверті ХХІ століття на теренах України та у світі. Це період калейдоскопічних подій, які формували глобалізовану інформаційну планету, утвердять демократичний устрій у більшості держав і визначатимуть основні риси теперішнього суспільства.
«Родзинкою» цього підручника залишається інтеграція української минувшини у всесвітній історичній процес. Параграфи містять доступні й цікаві тексти, візуальні й текстові джерела, мапи, ілюстрації, думки дослідників історії, оригінальні запитання й завдання.