Новим поштовхом для створення літератури на воєнну тематику став початок повномасштабного вторгнення рф в Україну. Зараз видані вже більше 1500 книг про російсько-українську війну, з них більше 250 – це книги, які написали військові. Це важливі твори, які допомагають розуміти та пам’ятати важливе.

До річниці початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України  коледжу презентує  виставку  книжкових новинок «ДНІ НЕЗЛАМНОСТІ. ДНІ ГЕРОЇЗМУ» , присвячених болючій темі нашого сьогодення.

Мероник А. 24.02/ Андрій Мероник.- Чернівці: Книги- ХХІ, 2022.

«24.02» – це щоденник війни. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Про те, як кожного з них «морозило» чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух, який вибивав шибки та вмикав сигналізації.

Як кожен із них намагався бути корисним країні, як розвивалися їхні страхи та сумніви. Про що говорили, про що думали й у що вірили.

Ця книжка про таких самих людей, як і ви. Книжка про наших із вами сучасників.

Запека В. Цуцик/ Віталій Запека. – Київ: Білка, 2023.

Це перший АНТИВОЄННИЙ роман про події на Сході, вперше опублікований у 2019 році, у 2021 році книга ввійшла до довгого списку Національної  премії України імені Тараса ШЕВЧЕНКА.

Віталій ЗАПЕКА –доброволець, боєць батальйону «Полтава» з позивним «Спілберг», а також фотограф і письменник.

Оповідь у книзі – від імені цуценяти, яке дивиться на людей ніби збоку. Це розповідь про війну, про дружбу, про втрати…

Кокотюха А. Врятувати березень/ Андрій Кокотюха. – Харків: Ранок, 2022.

Це емоційний і душевний роман про людську силу і взаємодію в умовах війни.

У Анатолія та Лесі двоє дітей. У перший день російського вторгнення  Анатолій бачить, як люди масово втікають із Києва. Але він переконаний: скоро все закінчиться. Його впевненість передається Лесі, але вона боїться лишатися в столиці під бомбами. Тож родина їде за місто, у невеличке село Антонівку, куди російська армія навряд дійде. Так думає Анатолій. Але Антонівку окупують росіяни. Родина в пастці.

Цей березень стане найважчим у їхньому житті. Ця історія про те, як змінюється людина. Коли в її дім приходить ворог, про змужніння й дорослішання під впливом страшних обставин.

Ці книги, які вартують  того, щоб їх прочитати.
Запрошуємо до бібліотеки!