Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні історичні пам’ятки.
18 квітня – День пам’яток історії та культури України – це подія, яка має важливе значення для збереження та вшанування багатої культурної та історичної спадщини країни.
Києво-Печерська лавра – православний монастир у Києві, заснований в XI столітті монахами Антонієм і Феодосієм. Він став центром розповсюдження й утвердження християнства в Київській Русі. Пізніше монастир отримав статус лаври.
Зараз в печерах монастиря покояться нетлінні мощі понад 120 святих. Деякі з угодників Божих відомі всьому світу: преподобний Нестор Літописець, преподобний Ілля Муромець (реально існуючий богатир-воїн, який згодом прийняв чернечий постриг), преподобний Агапіт Печерський, преподобні Антоній і Феодосій Печерські за Промислом Божим також спочивають своїми святими мощями в печерах, але під спудом, приховані, віриться, до часу, від очей людських. По молитвам до всіх отців Києво-Печерських вже тисячоліття відбуваються чудеса і зцілення.
Територія Києво-Печерського монастиря займає понад двадцять гектарів. Він розташований в центрі столиці України – Києві і розділений на дві частини – Нижню і Верхню Лаври. У Нижній Лаврі, де знаходяться печери, розташовано діючий монастир. Верхня – являє собою Національно історико-культурний заповідник.
У стінах Києво-Печерської Лаври працюють відроджена в 1989 році Київська духовна семінарія, а з 1992 року – Київська духовна академія.
Києво-Печерська Лавра – головна святиня Православної України.
Найстаріший, найбільший, найвідоміший, найгарніший православний монастир країни – справжнє диво і гордість України. Саме такі архітектурні комплекси допомагають самоідентифікуватися нації – величне творіння, створене українцями.