8 січня – 90 років з дня народження Василя Симоненка – українського письменника, який належить до покоління поетів – шістдесятників.
В. Симоненка називали літературним бунтарем: він не терпів несправедливості, прагнув не тільки свободи, але й визнати Україну самобутньою державою. Він виступав проти компартії та всевладдя.
В. Симоненко горів бажанням запалити національне відродження. Разом із своїми товаришами – шістдесятниками він займався питанням розкриття злочину Сталіна проти українського народу. За його участю було відкрито таємні братські могили жертв сталінських репресій на Васильківському та Лук’янівському кладовищах та у Биківнянському лісі, тим самим підписуючи собі смертний вирок.
В. Симоненко почав писати у студентські роки. Його мало друкували, але він був досить відомим серед освічених українців, попри молодий вік. У своїх віршах, окрім любові до Батьківщини, часто критикував радянський устрій і ворогів української державності. За свій короткий вік, він встиг написати безліч шедеврів, які стали класикою української літератури.
В пам’ять про видатного митця згадуємо найкращі твори В. Симоненка.